W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia, aula szkoły rozbrzmiewała kolędami w różnych językach europejskich. Uczniowie klasy 2a i 2b zaprosili wszystkich na świąteczny koncert, uzupełniony opowieściami o zwyczajach bożonarodzeniowych w Europie. Przy dźwiękach gitary i skrzypiec popłynęły liryczne i skoczne melodie najpopularniejszych pieśni, od klasycznej łacińskiej Adeste fideles na początek, po finałową Cichą noc. Na zakończenie koncertu prowadzący złożyli wszystkim świąteczne życzenia, a uczniowie udali się do swoich klas na wigilijne spotkania.
W sobotnie popołudnie 12 grudnia, uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli w krakowskim Teatrze Lalki, Maski i Aktora Groteska przedstawienie „Mistrz i Małgorzata”, adaptację powieści Michała Bułhakowa. To poruszająca historia nieszczęśliwej miłości; opowieść o ludziach, którzy są w stanie kochać wbrew wszystkim i wszystkiemu. Autor w znakomity sposób ukazuje w swoim utworze absurdy życia w komunistycznej Moskwie lat trzydziestych XX wieku. Pomimo że aktorzy starali się ukazać rzeczywistość w sposób prześmiewczy i przerysowany, nie zabrakło także lirycznych i melancholijnych scen, przy których widzowie nie kryli wzruszenia. Poza doznaniami artystycznymi, spektakl z pewnością ułatwi uczniom zrozumienie treści trudnej lektury.
10 grudnia 2015 r. uczniowie klasy 2b, realizujący rozszerzony program edukacji humanistycznej, uczestniczyli w Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w spotkaniu pod hasłem Dzień Oswajania Witkacego. Sesja naukowa przygotowana przez wykładowców i studentów ATH znacznie przybliżyła bielskim licealistom sylwetkę kontrowersyjnego artysty. W turnieju wiedzy o Witkacym drużyna naszego liceum w składzie: Angelika Wiciejowska, Marta Komraus i Przemek Jeleński zajęła II miejsce, przy gorącym dopingu kolegów i nauczyciela języka polskiego, pani profesor Joanny Foryś. Zobacz wszystko →
„Wyzwania młodych ludzi” to temat pierwszej części projektu, której finał odbył się podczas inauguracyjnej wizyty partnerskiej w Grecji w dniach 8-14 listopada 2015. W spotkaniu wzięły udział trzy szkoły partnerskie z Grecji, Finlandii i Polski. Pozostali trzej partnerzy z Włoch, Francji i Hiszpanii uczestniczyli wirtualnie. „Grecka przygoda” uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli języka angielskiego Anny Pytlowany i Beaty Fajferek rozpoczęła się na ateńskim lotnisku wspaniałym powitaniem przez gospodarzy.